Elektrokoloběžky Powero

V této kategorii naleznete široký výběr modelů a značek elektrokoloběžek, které jsou nejen na výlety, ale můžou být jako skvělý pomocník při jízdě do práce nebo na nákup. Některé jsou i tak skladné, že je lehce uschováte pod stůl v kanceláři, nebo se s nimi vlezete i do tramvaje.

Jak vybrat elektrokoloběžku?

Elektrokoloběžky jsou dnes čím dám populárnější, a to z prostého důvodu. Je to prostorově nenáročný a docela rychlý dopravní prostředek, který nahradí kolo, pěší chůzi, kolečkové brusle nebo dokonce tramvaj. Na elektrokoloběžce si můžete cestu užit do práce, do obchodu nebo dokonce na dlouhý výlet. Na první pohled elektrokoloběžka nevypadá nijak odlišně od těch klasických, avšak zásadní rozdíl, jak již vyplývá z názvu, je v tom, že elektrokoloběžka je poháněná elektrickým motorem, zatímco klasická koloběžka vaším tělem. 

Pokud si však nevíte rady s výběrem elektrokoloběžky, přečtěte se článek "Jak vybrat elektrokoloběžku". 

Článek Jak vybrat elektrokoloběžku »

Elektrokoloběžky, dle jejich využití

Elektrokoloběžka do města – elektrokoloběžka do města je do městské zástavby jako dělaná. Je skladná, lehce přenosná ale zároveň i výkonná. Můžete na ní dojet do práce či obchodu, a přitom si s ní ve složeném stavu část cesty zkrátit v tramvaji. Tyto elektrokoloběžky do města jsou vyráběné tak, aby s nimi byla lehká manipulace a zároveň byly lehko ovladatelné při jízdě, což se vám hodí při kličkování mezi chodci či auty. 

Elektrokoloběžka do terénu – elektrokoloběžka do terénu se liší od té do města hlavně většími koly, větším výkonem a horší manipulací. Pro komfortní jízdu je koloběžka těžší a nedá se složit. Terénní elektrokoloběžka se dá využít na cyklostezce na dlouhých trasách, ale zvládne i terén. Mívají vyšší nášlap, a to pro případ nerovností v terénu jako jsou díry anebo kořeny od stromů. Samozřejmě zvažte, kam na této elektrokoloběžce máte v plánu jezdit a podle toho vybírejte jak kola, brzdy tak i výšku nášlapu. 

Elektrokoloběžka pro děti – elektrokoloběžka pro děti je upravená samozřejmě tak, aby pro dítě byla bezpečná. Má nižší výkon, nižší řídítka a menší kola. Je tedy upravena do takové formy, aby vaše dítko mohlo bezpečně jezdit s vámi. 

Dále se při výběru zaměřte na: 

Výkon motoru

  • Do 100 W – vhodná pro děti
  • Do 350 W – vhodná do města, na nenáročné krátké cesty, pro nenáročné jezdce
  • Nad 350 W – vhodná i do terénu, má vyšší rychlost 
  • Nad 1000 W – pro náročné jezdce, bez problému zvládne terén a jezdí opravdu rychle

 

Výdrž baterie

Pro nejednoho z vás je při výběru důležitým parametrem výdrž, tedy kapacita baterie. U většiny koloběžek se výdrž baterie uvádí jako vzdálenost/interval dojezdu na jedno nabití, a to většinou buď v kilometrech anebo v minutách. To znamená, že někde uvidíte napsáno, že elektrokoloběžka na jedno nabití ujede 40 km, nebo ujede v kuse 3 hodiny. Výdrž baterie ale samozřejmě ovlivňuje i způsob jízdy, nerovnost v terénu, hmotnost jezdce apod. 

Kolečka 

Kolečka elektrokoloběžek jsou taky dost důležitým parametrem, který ovlivňuje její funkci. Čím větší kolečka jsou, tím rychleji koloběžka jede a jízda v terénu je pohodlnější, avšak koloběžka je hůře ovladatelná. Naopak čím menší kolečka, tím lepší ovladatelnost ale menší pohodlí. 

Kolečka se zároveň liší podle druhu materiálu, ze kterého jsou vyráběny. Mohou mít buď plastová (tvrdá) anebo gumová (nafukovací) kolečka. 

Brzdy 

Brzy jsou důležitou částí koloběžky, bez které bychom se neobešli. Je potřeba se zamyslet nad tím, kudy budete jezdit a jak moc kvalitní brzy budete potřebovat. Existují na trhu tři druhy brzdného systému, a to klasická mechanická nášlapná (bývá na zadním kolečku), kotoučová brzda s páčkami na řídítkách, stejně jako na kole, nebo nejmodernější zabudovaná elektrická brzda. 

Hmotnost a nosnost

Hmotnost elektrokoloběžky je úzce spjata i s její nosností. Čím pevnější a robustnější rám koloběžky je, tím těžší je. Avšak standardně mají elektrokoloběžky nosnost do 100 kg, některé i do 150 kg.

Parametry navíc

Některé koloběžky dnes mají možnost propojení s telefonem, tempomatem, či rekuperací.

Více se dozvíte v článku "Jak vybrat elektrokoloběžku". 

Článek Jak vybrat elektrokoloběžku »

Skrýt popis